Fotbal: Chindia Targoviste – FC Bihor Oradea 1-1 (0-0)

Home >> Ştiri Târgovişte Dâmboviţa >> Fotbal: Chindia Targoviste – FC Bihor Oradea 1-1 (0-0)

(P) Mica publicitate! Posteaza-ti anunturile gratuit AICI!

Cu orgoiul ranit dupa meciul de la Ramnicu-Valcea, targovistenii au intrat pe teren motivati sa-si remonteze imaginea. In prima repriza, Dobre, Verdes si compania au alergat mult, si-au creat ceva ocazii spre final, insa nu au reusit sa puncteze pe tabela.

La pauza, Ion Craciunescu a facut o scurta vizita in vestiarul Chindiei pentru a-si mustrului jucatorii. Dojenelile acestuia au avut rezultatul scontat: in minutul 52, Baluta a scapat singur dupa o pasa printre a lui Anton si a inscris pe langa portarul oaspetilor Pogacsics. Maxima bucurie de dupa gol a lui Baluta, manifestata prin scoaterea tricoului, a fost amendata cu cartonas galben de catre centralul partidei, asta desi coechipierii sai au incercat sa-i mascheze gestul. Galbenul v-a conta decisiv in economia partidei.

Targovistenii au controlat in continuare meciul, dar au ratat cu seninatate de cateva ori. Lipsa de experienta a lui Baluta, care a primit al doilea galben dupa o intrare grosolana si schimbarile lui Dobre si Cherchez au mutat jocul in jumatatea Chindiei. Poarta lui Perianu a fost asediata spre final, iar defensiva targovistenilor a cedat in minutul 90. In urma unui corner, lasat nemarcat, atacantul bihorean Markus a inscris cu o lovitura de cap bine plasata, pecetluind scorul final: 1-1.

Antrenorul Chindiei, Silviu Dumitrescu, a declarat la final: „Nu pot antrena naivitatile. Am luat gol nepermis de usor. Pacat, echipa a vrut sa castige azi, a avut atitudine si determinare.”

Multumim colegilor de la Sport.Bacaul.ro pentru ajutor.