Home >> Articole cu liga II

„X Men”

Targovistea a mai pus-o de-o remiza in propriul fief. Dupa ce acum doua saptamani Unirea Alba Iulia pleca acasa cu un punct din vechea cetate de scaun, a venit randul batranei doamne sa care in plasa clasamentului inca un punct pretios. Frigul de afara nu i-a impiedicat pe cei trei mii de spectatori...
Publicat: 13 noiembrie 2011
Etichete: ,

Cine va fi noul presedinte al Chindiei?

Dupa ce Ion Craciunescu a acceptat propunerea lui Mircea Sandu pentru postul de sef al arbitrilor, Chindia Targoviste isi cauta presedintele. Cel mai des auzit nume pentru aceasta pozitie este cel al lui Sorinel Lungu (dreapta foto), un apropiat al lui Gica Popescu, prezent astazi la meciul pe care Chindia...
Publicat: 16 octombrie 2011
Etichete: ,

Razvan „Salvatore” Dobre

Razvan
Chindia Targoviste a inregistrat astazi a doua victorie consecutiva. Dupa ce saptamana trecuta targovistenii s-au impus la Slatina, astazi a venit randul lui FC Olt sa se incline in fata jucatorilor lui Silviu Dumitrescu.2-1 a fost scorul final, dupa ce la pauza tabela indica un 0-0 sec. Prima mare ocazie...
Etichete: ,

Chindia Targoviste – FC Arges Pitesti 2-2 (2-1)

Chindia Targoviste - FC Arges Pitesti 2-2 (2-1)
Vremea frumoasa si debutul bun al Chindiei in actualul sezon de Liga II au umplut tribuna I a stadionului „Eugen Popescu” din Targoviste, singura accesibila publicului. Afluxul de spectatori a dus la inchiderea portilor in minutul 15 al partidei. Strazile adiacente stadionului au devenit...
Publicat: 4 septembrie 2011